godziny otwarcia Poniedziałek - Niedziela 7:00 - 20:00

Atrakcje w Zakopanym i okolicach

Bez względu na to, czy jedziesz do stolicy polskich Tatr, by głównie chodzić po górach, czy może podczas Twojej wycieczki do Zakopanego chcesz odwiedzić wszystkie okoliczne atrakcje i wykorzystać ten czas w 100% na typowo turystyczne aktywności, to potrzebujesz sprawdzonego transportu. Taxi bezpiecznie i terminowo dowiezie Cię w każde miejsce, takie jak termy, szlak na Morskie Oko czy do Kuźnicy. Prezentujemy listę topowych zakopiańskich atrakcji turystycznych, które warto zwiedzić, znajdujących się zarówno w samym mieście, jak i w okolicach.

Kuźnice - kolejka na Kasprowy Wierch

Nie bez przyczyny jest to jedno z najbardziej znanych miejsc na turystycznej mapie Zakopanego, prosto do którego dotrzesz dzięki taxi. Kuźnica nazywana również Bramą Tatr, to jedyne takie miejsce w mieście, w którym zaczynają się przeróżne szlaki turystyczne, które prowadzą m.in.:

  • na Kasprowy Wierch,
  • na Giewont,
  • na Kalatówki,
  • nad Czarny Staw Gąsienicowy,
  • do Doliny Gąsienicowej,
  • do Doliny Kondratowej,
  • do Doliny Jaworzynki,
  • na Myślenickie Turnię,
  • na Nosal (przez Nosalową Przełęcz),
  • na Czerwoną Przełęcz.

Jest to również dzielnica, w której znajduje się stacja kolejki na Kasprowy Wierch oraz liczne stragany, sklepy z pamiątkami oraz restauracja. Jak dostać się do Kuźnic? Jedyna opcja to taxi, droga na pieszo lub busem. Teren Kuźnic jest bowiem zamknięty dla prywatnego ruchu samochodowego i nie dotrzesz tam własnym autem.

Morskie Oko

Jedną z największych atrakcji turystycznych w Zakopanem jest Morskie Oko. Dla wielu osób jest to obowiązkowy punkt do zobaczenia będąc w Tatrach. Niesamowite widoki, otoczenie dzikiej przyrody oraz specyficzny, zdrowy klimat to marzenie niejednego turysty zwiedzającego polską stolicę Tatr! Morskie Oko położone jest na wysokości 1395 m n.p.m. Okoliczna sceneria robi wrażenie i jest idealnym zakończeniem 8,5 km wędrówki. Taka trasa w jedną stronę zajmuje około 2 godzin. Przepiękny szlak jest prosty do przejścia nawet dla amatorskich wędrowników. Jeśli pogoda dopisuje, to bardziej przypomina spacer niż wędrówkę górską. Taxi na Morskie Oko to bezpieczna i wygodna forma bezpośredniego transportu na szlak prowadzący nad Morskie Oko, a także inne popularne atrakcje turystyczne, takie jak Rysy czy Dolina Pięciu Stawów.

Termy Zakopiańskie

Topową atrakcją turystyczną w okolicy są Termy. Taxi bezpiecznie i komfortowo dowiezie Cię do Aqua Parku w Zakopanem. Termy to idealne miejsce do wypoczynku po górskich wędrówkach. Aqua Park to także popularna atrakcja turystyczna w niepogodę. Termy to miejsce pełne rozrywki, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na miejscu na turystów czeka basen rekreacyjny z torami pływackimi, zewnętrzny basen termalny rekreacyjno-leczniczy, basen rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Aqua Park Zakopane oprócz licznych atrakcji dla gości oferuje także zapierające dech w piersiach widoki! Na terenie term funkcjonują również kręgielnia, bary, sauny, grota solna oraz fitness club. Jest to zatem odpowiednia opcja dla wszystkich turystów bez względu na wiek. Ponadto Aqua Park to całoroczna atrakcja turystyczna, dostępna dla gości zarówno latem, jak i zimą. Do term dotrzesz bezpośrednio taxi

Pozostałe atrakcje w Zakopanem

Oprócz Kuźnicy, Morskiego Oka czy Aqua Parku na turystów czekają również inne atrakcje turystyczne, do których szybko dotrzesz dzięki taxi. Nasze propozycje idealne dla rodzin z dziećmi to Papugarnia, Iluzja Park oraz Myszogród, a także Tatrzańskie Mini ZOO oraz Dom do góry nogami. Opisując okoliczne miejsca dla turystów, nie sposób nie wspomnieć o kultowych Krupówkach. Spacer po Krupówkach to tradycja. Na deptaku ulokowały się liczne klimatyczne restauracje oraz sklepy z pamiątkami. Na Krupówkach spotkasz również ulicznych artystów - tu tutaj tętni życie miasta o każdej porze roku.

Decydując się na usługi taxi bez problemu, dotrzesz w każde miejsce prosto z Twojego hotelu lub pensjonatu. Nie musisz obawiać się również o powrót do Twojego noclegu. Nasi kierowcy chętnie odbiorą Cię z każdego miejsca w okolicy i zawiozą w dowolne miejsce.