godziny otwarcia Poniedziałek - Niedziela 7:00 - 20:00

Bus na Morskie Oko

Jedną z najciekawszych atrakcji Tatr i jednym z najpopularniejszych miejsc w okolicy Zakopanego jest jezioro Morskie Oko. Bus to z kolei często wybierany środek transportu, którym można dostać się na miejsce. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym na wycieczkę górską udaje się sporo turystów, co z kolei przekłada się na często występujące problemy komunikacyjne. Zastanawiasz się, jak bezpiecznie, szybko i komfortowo dotrzeć do jednej z najpiękniejszych atrakcji w Tatrach? Wybierz bus na Morskie Oko.

O Morskim Oku

Nie bez przyczyny jest to największa atrakcja polskich Tatr. Ogromne i piękne jezioro z malowniczym widokiem na góry położone jest w tatrzańskiej Dolinie Rybiego Potoku. Samo miejsce jest wyjątkowo urokliwe, a dodatkowo charakteryzuje je stosunkowo łagodne podejście. Dzięki temu trasa ta wybierana jest nie tylko przez doświadczonych pasjonatów górskich wędrówek, ale także rodziny z dziećmi. Trasa w jedną stronę to około dwie i pół godziny, a na szlaku na turystów czekają również liczne atrakcje.

Jak dotrzeć na Morskie Oko?

Malownicza okolica oraz stosunkowo łagodne podejście prowadzące w głównej mierze asfaltową drogą sprawia, że jest to najbardziej oblegana atrakcja w polskich Tatrach. Do Morskiego Oka można dojechać wyłącznie prywatnymi busami, które kursują po okolicy. Zatrzymują się one na Palenicy Białczańskiej, skąd turyści rozpoczynają swoją wędrówkę. Droga do celu wynosi około 9 km. Niemniej jednak trasa jest dość przyjemna, a latem każdego dnia jezioro potrafią odwiedzić tysiące turystów.

Bus na Morskie Oko – dlaczego warto?

Transport do Palenicy Białczańskiej jest możliwy w ciągu całego dnia. Dojazd do celu własnym samochodem to nie lada wyzwanie. W teorii dojazd z Zakopanego zajmuje około 35 minut, niemniej jednak na kierowców czekają nie tylko korki, ale również parkowanie. Chociaż parkingi w okolicy są duże, to w sezonie potrafią się one bardzo szybko zapełniać. Ponadto od jakiegoś czasu bilety parkingowe należy kupować także z wyprzedzeniem, online, ponieważ w dniu zaplanowanej wędrówki może już nie być miejsca. Dlatego właśnie wybór busa na Morskie Oko jest lepszym rozwiązaniem od podróży własnym autem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty.