godziny otwarcia Poniedziałek - Niedziela 7:00 - 20:00

Jakie auto na taxi?

Dobór odpowiedniego, licencjonowanego samochodu służącego do transportu miejskiego pasażerów to nie lada zadanie. Auto na taxi musi być wyjątkowo bezpieczne, a jednocześnie komfortowe zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Taki pojazd musi także spełniać wszystkie warunki przewozu osób i inne wymagania samochodów taksówkarskich oraz musi zostać odpowiednio oznakowany. Zastanawiasz się, jakie auto będzie najlepsze na taxi? Czytaj dalej.

Warunki i wymogi samochodów taksówkarskich

Przede wszystkim taki pojazd musi być wyposażony w odpowiednią ilość miejsc przeznaczonych dla pasażerów. Mogą być to standardowo dwa miejsca lub w przypadku taksówki bagażowej - jedno, a także drzwi z boku każdego nadwozia. Z kolei w środku nie może zabraknąć taksometru i kasy fiskalnej. Dziś wielu kierowców oferuje także możliwość płatności bezgotówkowej. Jeżeli chcesz oferować płatność kartą, to koniecznie wyposaż auto w terminal. Dodatkowo, według obowiązujących przepisów każdy samochód musi posiadać na dachu podświetlany napis “TAXI”. Musi być on dobrze widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy. W widocznym miejscu powinna znajdować się także informacja o aktualnych stawkach, taryfach itp.

Najpopularniejsze auta na taxi

Jeżeli szukasz samochodu, którego przeznaczeniem będzie profesjonalny przewóz osób, to wybierz model pojazdu o niskim spalaniu. Zdziwisz się, jak wiele kilometrów jesteś w stanie wykonać dziennie, przemieszczając się na ograniczonym terenie Zakopanego i okolic. Z uwagi na rosnące ceny paliwa bardzo popularne stają się także pojazdy hybrydowe. Dodatkowo, Twoje auto musi posiadać klimatyzację i aktualny przegląd. Dużą popularnością cieszą się samochody z automatyczną skrzynią biegów, która znacznie ułatwia pracę i poprawia komfort kierowcy i pasażerów. Jeżeli chodzi o konkretne modele aut, to najczęściej spotykamy takie marki, jak: Mercedes, Toyota, Citroen, Fiat, Renault

Ważne, by wybrany przez Ciebie pojazd wyróżniał się niską awaryjnością i niskim spalaniem, a jednocześnie dużą wytrzymałością i pełnym wyposażeniem.